Zgodnie z dzisiejszymi technologiami większość mebli jakie wykonuję są wykonane z płyt wiórowych, płyt mdf o różnej fakturze i kolorze.Mogą to być materiały o powłoce syntetycznej lub naturalnej-czyli fornirowane.

Osobiście preferuję płyty fornirowane gdyż niepowtarzalne usłojenie i kolorystyka np. fornir tropikalny nadaje meblom bardzo elegancki i niepowtarzalny charakter wyrobu .Z punktu widzenia technicznego płyty fornirowane dają nam większe możliwości w tworzeniu brył na które nie możemy pozwolić sobie w przypadku użycia np. płyt o powłoce syntetycznej czyli melaminowanej, która doskonale sprawdza się w innych konstrukcjach . Materiał ten jest bardziej pracochłonny lecz wymierna jest satysfakcja widząc gotowy wyrób.

Połączenia różnych materiałów takich jak szkło, lustra, elementy lakierowane monokolorami, różnego rodzaju profile metalowe oraz wykorzystanie laminatów daje możliwość zbudowania niepowtarzalnych form co na dzisiejszym rynku aranżacji wnętrz jest bardzo istotne, żeby można było sprostać oczekiwaniom projektantów i inwestorów.

 

 

 

Thursday the 13th - Custom text here - Design by Opteck